Для повноцінної роботи апарату плазменного різання потрібно регулярна заміна витратних комплектуючих. Витратні матеріали - це набір обов'язкових деталей, які підлягають систематичному оновленню через знос. Нові витратні матеріали забезпечують високу якість різання і хорошу кромку вироба.

Основні деталі, які плазмовій машині потрібні регулярно:

 • електроди;
 • сопла;
 • завихрювачі;
 • кожухи;
 • захисні екрани;
 • різаки.

Розглянемо докладніше їх характеристики і рекомендації по вибору.

Функції витратних матеріалів для плазмового верстата

Швидше за все в апараті приходить в непридатність сопло. Це безпосередньо пов'язано з його основною функцією: формування струменя гарячої плазми заданих параметрів. Конструкція сопла залежить від типу верстата, матеріал - сталь або мідь. Деталь розрахована на певну кількість пробивок. Перед початком робіт або в кінці зміни рекомендується завжди перевірити стан сопла.

Електрод або катод - необхідний елемент машини, на початку процесу генерації струменя між соплом і катодом утворюється електричний розряд. В основі деталі повинен лежати якісний матеріал: тугоплавкий метал зі вставками з вольфраму або гафнію. Під час роботи електроди для плазмового різання витримують колосальні електричні і температурні навантаження.

Дифузор (завихрювач) відповідає за тиск і уповільнює струмінь плазми в процесі роботи.

Різаки бувають механізованими, ручними і роботизованими. Складається цей пристрій з сопла, електрода, дугової камери, системи впуску газу і води, ізолятора. Різак підключають до електроживлення, а плавність його переміщення по розрізається матеріалу забезпечує захисний екран.

Кожухи спрощують роботу з товстим металом і створюють необхідну швидкість роботи.

Як вибирати витратні матеріали і коли їх необхідно міняти

Термін роботи сопла і електрода залежить від наступних характеристик матеріалу:

 • тип металу, який необхідно обробити;
 • товщина листа;
 • величина струму, що використовується для роботи.

Матеріали часто доводиться підбирати в залежності від виду сплаву, підготовленого до різання. Наприклад, для роботи з нержавіючої сталлю потрібна окрема категорія витратних матеріалів. Щоб уникнути недоліків в роботі плазмового апарату, необхідно вчасно міняти витратні матеріали і підбирати їх відповідно до виду матеріалу.

Є кілька ознак, що сигналізують про те, що пора замінити зношені деталі:

 1. Специфічний шум, що виникає під час різання.
 2. Зелений відтінок плазмової дуги.
 3. Висота плазмотрона, що зменшується при пропалі.
 4. Погіршення якості країв зрізу у виробів.

Щоб контролювати процес заміни всіх елементів, а також відстежувати приблизні терміни їх роботи, рекомендується вести журнал обліку. Можна завчасно побачити, коли сопло для плазморіза або катод прийде в непридатність, і заздалегідь замовити нові витратні матеріали.

Візуальні ознаки зношеності витратних матеріалів

Уважно розглянувши відпрацьоване сопло, можна побачити, що його поверхня деформована. Отвір зношеного сопла може змінити свою форму і окружність. Це відбувається через потрапляння гарячого розплавленого металу.

На торці електрода є срібляста вставка з металу. Якщо кратер на ній досяг глибини понад 2 мм, то деталь підлягає заміні. Якщо глибина менше, то електрод ще може працювати.

На старому завихрювачі можуть з'явитися тріщини, забитися отвори. Дифузори та захисні ковпаки також вимагають регулярного оновлення.

Найпильнішої уваги вимагають електроди і сопла, їх заміна потрібна найчастіше. Для довгої безпроблемної роботи верстата важливо купувати оригінальні витратні матеріали. В цьому випадку якість виробів буде чудовим, а плазмова різка - економічною.

Оригінальні змінні елементи від Hypertherm

Рекомендуємо використовувати для свого плазмового верстату тільки оригінальні комплектуючі. За співвідношенням вартості і якості можна відзначити витратні матеріали американської марки Hypertherm. Ця компанія розробляє і випускає свою продукцію в США, поширює якісні товари для різання через партнерів більш ніж в 60 країнах світу. Провідні світові будівельні, ремонтні та виробничі компанії довіряють цій компанії.

На території України офіційним дилером продукції Hypertherm є компанія Marlin. Ми отримуємо комплектуючі для різання безпосередньо від американського виробника і пропонуємо їх за доступними цінами. Пишаємося співпрацею з одним з кращих і найстаріших світових виробників у сфері промислової різання. Компанія Marlin рада забезпечувати своїх клієнтів якісними витратними матеріалами для плазмових апаратів.

Що ще компанія Marlin готова запропонувати замовникам

Ми є виробниками машин для плазмового різання металу. Marlin - спільне чесько-українське виробництво, наша продукція має сертифікацію РЄ - відповідність директивам Європейського союзу. Пропонуємо повний цикл послуг:

 • безкоштовний підбір машини і її комплектація під завдання клієнта;
 • доставка, установка, підключення та навчання співробітників замовника роботі на верстаті;
 • гарантія - 24 місяці;
 • обслуговування обладнання, заміна запчастин, витратних матеріалів;
 • цілодобова служба сервісу, консультації по телефону, виїзд фахівців.

В роботі використовуємо тільки оригінальні витратні матеріали від Hypertherm і Kjellberg Finsterwalde. Збираємо і доставляємо замовлення швидко: наші клієнти не чекають комплектуючі тижнями.

Компанія Marlin стане надійним партнером для великої будівельної організації, і невеликого приватного виробництва.

Ми знаємо все про плазмову різку і зацікавлені в постачанні на ваше підприємство європейських верстатів і комплектуючих до них. Використовуйте в своїй роботі тільки найкраще обладнання і виходьте на новий рівень якості в обробці металу.